Popüler Yeniler
Reklamlar

Ahmet Hakan: 1 yıl öncesinden tezgah belliydi.

Ahmet Hakan köşesinde Amerika'da tutuklu olduğu belirtilen Reza Zarrab olayını yazdı.


'ZARRAB'IN SERBEST OLDUĞU BİR YIL ÖNCE AÇIKLANMIŞTI'

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşesinde, avukatı Aslı Kazan'ın kendisine Zarrab'ın serbest olduğunu bir yıl önce söylediğini yazdı. Hakan, "Olayı bir yıl önce çözen Aslı Kazan’ı o günlerde dikkate alsaydık...Bugün ne kafamız karışacaktı, ne de Reza’nın lüks lokantalardaki, otellerdeki görüntülerine bakıp şaşıracaktık! Pardon Aslı! Affet bizi!" dedi. İşte Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili bölümü: 

'ASLI KAZAN AÇIKLAMIŞTI'

"AVUKATIM Aslı Kazan, bir yıl önce herkese açık olan ABD resmi kayıtlarından Reza’nın ABD’de hangi cezaevinde olduğunu sorgulamış. Bu sorgulama sırasında da 9 Eylül 2017 tarihinde Reza’nın tahliye olduğunu fark etmiş. Sonra adli sisteme kaydını yaptırıp dava dosyasını incelemiş ve bingo! Reza’nın serbest kaldığını orada da görmüş!"

'TANIK KORUMA PROGRAMINDA'

"Peki Aslı Kazan’ın rahatlıkla ulaştığı bu bilgi bize neden ulaşmadı? Neden kafa karışıklığı var? Çünkü ABD Federal Savcılık Ofisi, Reza’nın serbest kaldığını teyit etmiyor da ondan...İyi ama ABD resmi makamları, tanık koruma programından faydalandırdığı herhangi biri için “Serbest bırakıldı” demez ki! Ancak CHP’nin ABD Temsilcisi, gazetelerin ABD temsilcileri falan Federal Savcılık Ofisi’nin yaklaşımını dayanak göstererek “Reza serbest değil” bilgisini yayınca...Bizim de kafamız karışmış oldu."

'REZA'NIN ŞİMDİ GÖRÜNTÜ VERMESİ NORMAL'

"Olayı bir yıl önce çözen Aslı Kazan’ı o günlerde dikkate alsaydık...Bugün ne kafamız karışacaktı, ne de Reza’nın lüks lokantalardaki, otellerdeki görüntülerine bakıp şaşıracaktık! Pardon Aslı! Affet bizi!"