Popüler Yeniler
Reklamlar

Ahmet Hakan'dan AĞIR VURUŞ!..

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, AKP'de tartışmalara neden olan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın 11. Cumhurbaşkanı Gül hakkındaki "İhanet" açıklamalarına destek verdi. 

'BUNUN ADI İHANET'

Gül'ün, "Eğer muhalefet partileri üzerimde ittifak etseydi AKP adayına karşı aday olacaktım" açıklamasını hatırlatan Hakan, "Vallahi dünyanın her tarafında böyle bir davranış “ihanet” gibi bir sözcükle nitelendirilir" yorumunda bulundu. Ahmet Hakan'ın "İşte böyle muhalif seçmenin havası" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Abdullah Gül ihanetle suçlanır mı suçlanmaz  mı ?" 

"Kimse kusura bakmasın, Abdullah Gül için “Hareketimize ihanet etti” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, gayet tutarlı bir söz söylemiştir. Sen bir partinin kurucu babası olacaksın... O parti seni başbakan yapacak... O partinin oylarıyla cumhurbaşkanı seçileceksin...Ve sen sonra kalkıp...“Eğer muhalefet partileri üzerimde ittifak etseydi AK Parti adayına karşı aday olacaktım” diye açıklama yapacaksın.Vallahi dünyanın her tarafında böyle bir davranış “ihanet” gibi bir sözcükle nitelendirilir.Ve buna muhatap olan kişi de ağzını açıp tek kelime edemez."

kaynak:yeniçağ