Popüler Yeniler
Reklamlar

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, “AK Parti’nin yıkılması, Türkiye için felaket anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

“16 Nisan halk oylaması ile milletimizin onayını alan yeni yönetim sistemimiz 24 Haziran seçimleri ile resmen uygulamaya girmiştir.Yürütmenin yasama ile net bir şekilde birbirleriyle ayrılması ile milletvekili olarak sizler daha verimli çalışma imkanı bulacaksınız. Birinci grupta 100 günlük icraat programımızda yer alana hususlarla ilgili ihtiyaç duyulan düzenlemeler yer alıyor.

414 kanun maddesinin değişmesi veya ihdası gerekiyor. İkinci grupta ise yeni yönetim sistemine geçilmesi ile kanunlarda yapılması gereken düzenlemeler yer alıyor. Yeni yönetim sistemine göre hazırladığımız ilk bütçeyi de 2 hafta sonra meclise gönderiyoruz”

STOKÇULARA FIRSAT VERMEYECEKSİNİZ

Yeni yönetim sistemine göre hazırladığımız ilk bütçeyi 2 hafta sonra Meclis’e gönderiyoruz. Yeni bütçeyle ekonomimizi faiz-kur-enflasyon şer üçgeninden kurtararak yeniden ülkemizi büyümeye kavuşturmaya kararlıyız. Bu dalgalanma dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Sabırlı olacaksınız, ancak stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz. Eğer stokçular belirlenirse kimse kusura bakmasın biz de gereğini devletin, yasaların bize yüklediği görev sebebiyle adımımızı atar gereğini yaparız. Faiz-kur-enflasyon saldırısına en iyi cevabı işlerimize dört elle sarılarak verebiliriz. Hamd olsun ihracatta büyük bir rekor kırıldı. Yürütme ve yasama organları olarak ortaya koyacağımız kararlılıkla bunların üstesinden geleceğiz.

ÜLKEYE KARALAR ÇALAN BİR ANLAYIŞTAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ

Siyaset kurumu vakur bir duruş sergileyerek sürece olumlu katkı sağlamıştır. Ana muhalefet partisinin meseleyi ilgisi olmayan yerlere çekme gayretini milletime havale ediyorum, cevap verme gereği duymuyorum. Bir ülkede iktidara yürüme derdi olmayan, muhalefette kalan ve sürekli olarak ülkeye karalar çalan bir anlayıştan hiçbir şey olmaz. Benim milletim de bunlara iktidar koltuğu için yürü demiyor. Biz 2023’ten başlayarak 2053 hedeflerine ulaşmak için kan kusup kızılcık şerbeti içtik. Aslolan Türk milletinin menfaatleridir.

AK PARTİ’NİN YIKILMASI TÜRKİYE İÇİN FELAKETTİR

AK Parti’nin yıkılması demek, Türkiye için bir felaket demektir

İDLİB MESELESİ

İdlib çevresinde 12 gözlem noktası bize ait. 10 gözlem noktası Rusya’ya, 6 gözlem noktası da İran’a ait. Gözlem noktalarını daha da güçlendiriyoruz. İdlib’de ateşkes süreci devam ediyor.

GÖÇ DALGASININ ÖNÜNE GEÇTİK

İdlib’de rejim ile muhalifler arasındaki güvenli bölge kararımız sayesinde büyük bir katliam ve ülkemize yönelik göç dalgasının önüne geçtik. Fırat’ın doğusunda terör işgalini sona erdirmeye kararlıyız. Suriye’nin kuzeyinde PKK’lıların yanında ABD üsleri var. Bu nasıl stratejik ortaklık? Paramızla silah istedik vermediniz ama terör örgütüne veriyorsunuz.