Reklamlar
Popüler Yeniler
Reklamlar
Reklamlar

Bu Kimse Bilmiyor * İşte Bitten Kurtulmanın En Ucuz, Hızlı Ve Kolay Yolu

4945 izlenme2018-10-09 06:08:30

Küçükken saçına bit bulaşmış olanlar bitten kurtulmanın ne kadar zor ve uğraş gerektiren bir şey olduğunu bilirler. Anne ve babaların en büyük korkularından biri çocuklarına okulda bit bulaşmasıdır.

Bit bulaşması sadece bir çocukla başlıyor. Ardından bütün sınıfa ve hatta okula yayılabiliyor. Elbette çocuğunuzdan size de geçebiliyor.

Bit bulaşması

Bitler genelde çocuklardan etrafa bulaşıyor. Care Guidebook’tan aktarılanlara göre bit en çok yaz tatilinde bulaşıyormuş. Okullar açılınca da çocuklardan birbirine bit geçiyormuş.

Bitlerin zıplayamadığını ve uçamadığını sizlere hatırlatalım. Genelde saçların dibinde gezinerek temizlenmeyi imkansız hale getiriyorlar.

Bir diğer yanlış bilinen şey de bitlerin şapkalar veya taraklar aracılığıyla bulaştığı. Care Guide’tan aktarılanlara göre bunun olma olasılığı oldukça düşükmüş.

Bit nasıl tespit edilir?
Kaşınmaya ve rahatsızlığa neden olan bit bulaşması elbette ölümcül değil. Care Guide’tan aktarılanlara göre bir bit saçınıza bulaştıktan 4-6 hafta içinde saçınızı sarmaya başlıyormuş.

Bit tespit etmek için kafa derisini iyi gözlemlemek gerekir. Bir ile üç milimetreye varan uzunluklarıyla bitler gri, kahverengi, siyah ve kırmızı renkte görülebilirler. Bitleri tespit etmenin en iyi yolu bit tarağıyla saçınızı arkadan öne doğru taramaktır.