Popüler Yeniler
Reklamlar

CHP'DEN TÜRK MİLLETİNE ÇAĞRI 'İPTAL EDİN'

CHP Manisa İl Başkanlığı, partilerinin Manisa milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıtmak ve parti yöneticileriyle bir araya getirmek için iftar yemeği düzenledi.

ADAYLARI TANITILDI


CHP Milletvekili adayları CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel , Vehbi Bakıroğlu, Bekir Başemirgen, Sabri Temel, Abdullah Saka, Hayriye Hacet, Saniye Ağgül, Çetin Kurt, Nurettin Dingaz ve Lale Erdoğan Tuncer yemeğe katıldı.

“REZERVASYONLARINI İPTAL EDİN”

CHP'li Özgür Özel, AKP iktidarının milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimini erkene çekmesindeki amacın, muhalefeti hazırlıksız yakalamak olduğunu dile getirdi. 


Cumhurbaşkanlığı seçiminin 24 Haziran'da sonuçlanmayıp ikinci tura kalabileceğini ifade eden Özel, 8 Temmuz tarihinde yapılması beklenen ikinci tur için tatil planları yapan vatandaşlara çağrıda bulundu. CHP 'li Özel;

“SANDIĞA GİDİN, ÇOĞUNLUK BİZDE”

"Biz bu seçimin sonunda içinde bulunduğumuz ittifakın, geçen referandum sonuçlarının da ilerisinde bir sonuç alacağını ve diğer ittifaka fark atacağını görüyoruz. 

Bütün kamuoyu araştırmaları gerek Manisa'da gerek Türkiye'de 'Millet İttifakı'nın 'Cumhur İttifakı'ndan çok sayıda milletvekili çıkaracağını ayrıca, parlamentoda geçen referandumda bu rejim değişikliğine 'Evet' diyen AK Parti ve MHP'nin karşısındaki partilerin çok yüksek bir parlamento çoğunluğunu sağlayacaklarını görüyoruz.”

“CUMHURBAŞKANLIĞINDA 2. TUR”

“ Olursa 24 Haziran'da, olmazsa 8 Temmuz'da Muharrem İnce 'nin Cumhurbaşkanı seçileceğini görüyoruz. 24 Haziran ilk turdur. Gönül isterdik ki ilk turda olsun. Ama çoklu yarış ikinci tura kalabilir. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. 24 Haziran, belki daha önemli tarihin 8 Temmuz olduğunun altını çizmek istiyoruz. “

“8 TEMMUZ REZERVASYONLARINI İPTAL EDİN”

“Tatil planlarını memlekete gitme planlarını, seçmen kütüğünün olduğu yerde 8 Temmuz'da olma planlarını herkes buna göre yapmalıdır. 24 Haziran'da tek adam rejimine 'dur' deyip, 8 Temmuz günü Cumhurbaşkanlığı makamına milletin adamını, halkın adayını Muharrem İnce 'yi getirmek için hepimizin bu iki tarihte sandık başında olması çok önemlidir" dedi.

Kaynak: cumhuriyet