Popüler Yeniler
Reklamlar

Erdoğan konuştu!.. 'İŞ BANKASI MASADA' CHP şaşkın

Erdoğan, CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devri için MHP’nin desteği ile bir yasal düzenleme yapılabileceğini açıkladı.

‘KILIÇDAROĞLU BU PARAYI NEREDEN BULUYOR’

“(Kılıçdaroğlu sürekli olarak tazminat ödüyor ama son açıklamasında ‘ben bir tek dava kaybettim’ dedi ancak 900 bin TL’nin üzerinde bir tazminat ödedi. CHP içinde de tartışılıyor bu, nereden buldu bu parayı diye. Ve bununla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı… “

'CHP’NİN İŞ BANKASI YÖNETİMİNDE NE İŞİ VAR’

“Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Biliyorsunuz, mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu?”

‘CHP’NİN HİSSELERİNİ HAZİNEYE DEVREDELİM, MHP İLE BU İŞİ YAPABİLİRİZ’

“ Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. Dolayısıyla, MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.”

Erdoğan, CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devri için MHP’nin desteği ile bir yasal düzenleme yapılabileceğini açıkladı.

GEÇEN AY DA SÖYLEMİŞTİ: ‘HİSSELER DEVREDİLSİN’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti sonrası uçakta gazetecilere gündemi değerlendirmiş ve İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine'ye devredilmesi gerektiğini savunmuştu.

Kaynak: Sputnik News