Popüler Yeniler
Reklamlar

ERDOĞAN KONUŞTU... 'TÜRKİYE SALLANIYOR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada " Biz ne aldanan olduk, ne aldatan olduk. Biz yapılanı her zaman yapıyoruz, yapmaya devam ederiz " dedi. 

24 Haziran'daki seçim için AK Parti beyannamesini açıkladıktan sonra ilk mitingi için Erzurum'a giden Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

“ALDANMADIK, ALDATMADIK”

“Ben size diğer adaylar gibi gelip huzurunuzda palavra mı atayım? Biz ne aldanan olduk, ne aldatan olduk. Biz yapılanı her zaman yapıyoruz, yapmaya devam ederiz.”

Bugün hiç aldanmadık diyen Erdpoğan, daha önceki konuşmalarında hep aldatıldığını söylemişti.

TARİH: 18 ŞUBAT 2008


Partisinin Ankara İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir değil, iki değil, üç değil hep aldatıldık" dedi.

"BİR DEĞİL, İKİ DEĞİL, ÜÇ DEĞİL HEP ALDATILDIK"

ABD'nin tutumunu eleştiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Sayın Obama ile defalarca konuştuk. Ama hep aldatıldık. Bir değil, iki değil, üç değil hep aldatıldık.

ALDATILMA ÖRNEKLERİ ÇOK

İşte birkaç örnek : 20 Mart 2015'te İstanbul'daki Harp Akademileri Komutanlığı'nda yaptığı konuşmada, Ergenekon ve Balyoz operasyonlarındaki subay tutuklamalarına ilişkin, "Bu operasyonlarla, şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi. Aldatıldı." demişti.

İYİ NİYET KURBANI


30 Temmuz 2016'da Erdoğan ATV-A Haber ortak yayınında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruları yanıtlamıştı. Erdoğan Cemaat'in devlet içerisinde yerleşmesine ve büyümesine yardımcı olmalarına dair yine "Aldatıldık" bahanesine sığındı ve " İyi niyetimizin kurbanı olduk!' dedi.

ALLAH AFFETSİN

Aynı yayında Erdoğan, şu dikkat çeken sözleri de sarfetmişti: "Bakın 20 sene önce söylenseydi, 15 sene, 10 sene, 3-4 yıl öncesine kadar bile ben inanın bu kadarını düşünmüyordum. Ama ne yazık ki ciddi manada yanılgıya düşmüşüz. Allah bizi affetsin."

RABBİM DE MİLLETİM DE AFFETSİN

3 Ağustos 2016'da Din Şurası toplantısında konuşan Erdoğan, şu sözleri kullanmıştı: "Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökmemiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin" dedi."

Durum bu.

Kaynak: ajanslar , habersarizeybek