Popüler Yeniler
Reklamlar

ERDOĞAN SOĞUK TERLER DÖKÜYOR

Eski halleri kalmadı iktidar partisinin, muhalefeti bölüp parçalamanın sonunda, MHP’yi kurtarayım derken ittifak yasası ile kendini vurdu, o eski % 55-60 durumları kalmadı ve çöken parti şimdi yasaları uydurarak iktidarda kalmaya çalışıyor ama bir fizik kanunu var, bir kabı ne kadarsan o kadar doldurabilirsin….

Eksildiler, çözüldüler, memleketi batırdılar ne yaparlarsa yapsınlar eserleri ortada artık gidiciler…

Çiftçileri sömüren bitiren ziraat Bankası yurt dışından para toplayıp bir vatandaşın medya grubunu satın alması için kredi veriyor… Milletin orasına koyanların ve yandaş şirketlerin vergi borçları silinirken üç kuruş borcunu ödeyemeyen vatandaş icralarda sürünüyor.

Dağlar, ormanlar yağmalanırken, topraklar zehirlenirken ülkenin zenginliklerini götüren yabancı firmalar el üstünde tutuluyor neden?

Memleket mülteci cenneti olmuş, vatandaş yoksul ve işsiz ama dünya lideriyiz…

Çiftçi sütünü bankanın önünde döküyor, kendini bankanın önünde yakmaya çalışıyor ama sarayın lambaları insanların kanını emerek ışıl ışıl yanıyor…

Dolar fırlamış, dünya otoriteleri Türkiye  iflas etti diyor, kredi notları tükeniyor ama hanedan ve yandaşlar son derece lüks ve şaşaa içinde yaşıyor…

İşte iktidarda kalabilmek için ölümüne mücadele veren Erdoğan ve yandaşlarının A-B-C planları…

***************

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da yapılacak seçimleri riske atmamak ve Meclis’te AKP’nin çoğunluğunu kaybetmemek için “A” planını devreye soktu. İddiaya göre, Erdoğan’ın önüne konan raporda İYİ Parti ve HDP güçlü oranda barajı geçiyor. Bu durumda AKP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 220 ila 240 arasında olması bekleniyor. Muhalefetin 340 sandalye ile Meclis’e gireceği öne sürülürken, Güneydoğu’da da oyların düştüğü ifade ediliyor.

A PLANI: ÖNCE MECLİS

ANKA’dan Besti Karalar’ın haberine göre, 24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye, yeni sistem olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetilmeye başlayacak. 2002’den bu yana en kritik seçimini yaşayacak olan AKP, hem cumhurbaşkanı seçimini kazanmak hem de Meclis’te çoğunluğu yakalamak için planlar ve stratejileri hayata geçiriyor. HDP ve İYİ Parti’nin seçimde barajı aşma ihtimaline karşı milletvekili listesini düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, illerde liste başı adaylarını da mevcut oy oranını kaybetmemek için belirlediği kaydedildi. Erdoğan, başta Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere kabinede görev yapan 21 bakanı seçim bölgelerinde ve bazı illerde liste başı yaptı. Bazı bakanlar ise kendi seçim bölgeleri yerine başka illerden liste başı yapıldı.

RAPOR DA HDP UYARISI YAPILDI, OYLARIN DÜŞTÜĞÜ İLETİLDİ

AKP’nin seçim strateji ekibi, milletvekili aday listelerinin belirlenmesinden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hazırlanan raporda şu ayrıntılar yer aldı:

“HDP Güneydoğu’da hala güçlü. Barajı aşma ihtimali çok yüksek. Kürt oylarımız Güneydoğu’da düşebilir. Adaylar bu illerde belirleyici olacaktır. İYİ Parti MHP’den yüzde 70 oy alıyor. Anketlere göre, MHP’den İYİ Parti’ye büyük oranda kayma var. Barajı aşma ihtimali yüksek. HDP ve İYİ Parti barajı aşarsa AK Parti 220 ile 240 arasında milletvekili çıkarabiliyor. Muhalefet partilerin toplam milletvekili sayıları 340’ın üzerinde görülüyor anketlere göre. Aday profilleri önemli.”

Erdoğan’ın, milletvekili listesini bu raporda yer alan bilgileri dikkate alarak hazırlandığı belirtildi.

B PLANI: İSTİFA ET KÜLLİYE’YE GEÇ

24 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçilmesine kesin gözüyle bakılırken, AKP’nin milletvekili sayısının düşme ihtimali üzerinde duruluyor. Buna göre, bakanlar yeniden milletvekili adayı gösterilerek Meclis’te çoğunluk sağlanacak. 24 Haziran seçimlerinden sonra Erdoğan’ın listeye göre en az 10 mevcut bakanın istifa etmesini isteyeceği ve bu isimleri kabinede görevlendireceği kaydedildi. AKP kulislerinde 24 Haziran seçimlerinden sonra, Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Bekir Bozdağ, Numan Kurtulmuş, Abdülhamit Gül’ün milletvekili görevlerinden istifa ederek yeni oluşacak hükümet sisteminde görev alacakları söyleniyor.

“C” PLANI: YİNE SEÇİM

AKP’nin Meclis’te sandalye sayısı düşerse “C” Planı devreye girecek. Erdoğan’ın, çok ihtimal vermese de en son planı yeniden seçime gitmek. AKP kulislerinde, “Yeni sistemin cumhurbaşkanı Erdoğan olur. Ancak milletvekili sayımızda düşüş olur ya da muhalefet partilerinin toplam milletvekili sayısından az olursa yeniden seçime gideriz. Yoksa istikrar olmaz. Cumhurbaşkanının genel başkanı olduğu bir partinin milletvekili sayısı, karşısında ki muhalefet partilerinin toplam milletvekili sayısından az olması istikrarı zedeler. Muhalefet cumhurbaşkanının işini zora sokar. Meclis’te hiç bir kanun çıkmaz” değerlendirmeleri yapılıyor.

kaynak http://insandergi.com/genel/erdogan-soguk-terler-dokuyor/