Popüler Yeniler
Reklamlar

Hanefi Avcı’dan sık sık “Dış güçler” diyen Erdoğan’a tarihi ayar

Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, açıklamalarında sık sık “Dış güler” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tarihi ayar verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında sık sık “Dış güler” sözleri dikkat çekiyor. Bununla bağlantılı olarak da Erdoğan ardı ardına “Kandırıldım” açıklamalarında bulunmuştu.

Erdoğan’ın bu sözlerine emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’dan çok konuşulacak açıklamalar geldi.

Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı “Dış güçler sizin içerinizde kullanılacak guruplar, kurumlar varsa onları kullanır. Küskün zümreler, ayrıştırmalar varsa onu kullanır. Hatayı dış güçlerde değil, kendi hatalarımızda aramak gerek. Kendi hatalarımızı düzeltsek çok şeyin değişeceğini görürüz” açıklamasında bulundu.
*****

FLAŞ!.. TÜRK BİLİM KADININA EN BÜYÜK ÖDÜL!..
ELİF DAĞLI: "HAKLIYSANIZ GÜÇLÜSÜNÜZ, GURURLUYUM"

Türk Toraks Derneği´nin kurucularından Prof. Dr. Elif Dağlı, Amerikan Kanser Derneği tarafından `Üstün Liderlik Ödülü´ne layık görüldü. Nobel ödülüyle eş değer kabul edilen ve 3 yılda bir verilen ödül, Cape Town´da gerçekleşen törenle Dağlı'ya takdim edildi.

"TEHDİTLER ALMAMA RAĞMEN..."

Çalışmaları gerçekleştirirken tehditler aldığını, mahkemelere verildiğini ancak doğru bildiğini yapmaktan vazgeçmediğini söyleyen Dağlı, “Bana her zaman ‘korkmuyor musun?’ diye soruyorlardı, bu kadar yıl içerisinde korku aklıma bile gelmedi” dedi.

“ÖDÜL ALMAK TESADÜFEN OLAN BİR ŞEY DEĞİL”

30 yılı aşkın süredir tütün mücadelesi için çalışan Prof. Dr. Dağlı, “Dünyada tütün mücadelesi için çalışan binlerce isimsiz kahraman var. Tütün mücadelesinde ödül almak tesadüfen olan bir şey değil. Birçok arkadaşımla birlikte gerçekleştirdiğimiz büyük bir mücadelenin sonucudur, temsilen bana verilmiştir. Bütün yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." 

"GURURLUYUM"

"Türkiye´yi bir bilim kadının üstün liderlik unvanı alarak temsil ediyor olması, Türkiye´nin yurt dışında aydınlık bir kadın yüzünün bulunması çok gurur verici. Bunu yapabildiğim için de kendimi çok şanslı hissediyorum. Türkiye´yi temsil etmekten gurur duyuyorum” dedi.

"SİGARA FİRMALARINA KARŞI" 

Doğru bilgi insan hayatına faydalı hale getirilmezse ölü bilgidir diyen Dağlı, ” Tütün kontrolü zorlu bir yoldur. Tütün kontrolü mücadelesi büyük sigara firmalarına karşı yokuş yukarı, birçok zorlukla başa çıkarak gittiğiniz bir yoldur. Bu çalışmaları yaparken mahkemeye verildiğim oldu, hakkımda soruşturmalar açıldı, tehditler aldım ama doğru bildiğimi yapmaktan vazgeçmedim". 

“HAKLILIĞIN GÜCÜ HER ŞEYDEN ÜSTÜN”

"Bana her zaman ‘korkmuyor musun?´ diye soruyorlardı bunca yıl korku aklıma bile gelmedi. Haklılığın gücü her şeyden daha üstün. Eğer haklıysanız karşınızda kim olursa olsun daima daha kuvvetlisinizdir” ifadelerinde bulundu.

NOBEL ÖDÜLÜYLE EŞDEĞER

Tütün karşıtı mücadelede bulunanlar için Nobel ödülüyle eş değer kabul edilen ödül, 3 yılda bir 3 dalda veriliyor. `Hayat Boyu Başarı Ödülü´, `Üstün Liderlik Ödülü´ ve `Genç Araştırmacı Ödülü´ kategorilerinde verilen ödülün `Üstün Liderlik Ödülü´nü Türk bilim kadını Prof. Dr. Elif Dağlı aldı.

Kaynak: sözcü/DHA