Popüler Yeniler
Reklamlar

KORAY AYDIN AÇIKLADI… “TÜRKİYE AYAKTA”

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın yazılı bir basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti’nin 24 Haziran 2018’de yapılacak erken seçime katılmaması için hukuksuz yollara başvurulduğunu söyleyen Aydın, “Onlar da gayet iyi biliyor ki İYİ Parti seçime girmek için bütün eksiklerini tamamlamıştır.” İfadelerini kullandı. Aydın’ın açıklaması şöyle:

“İYİ PARTİYİ ENGELLEMEK İSTİYORLAR”

“İktidar sözcüleri ve yandaş basın İYİ Parti’nin olmadığı bir seçim sürecine Türkiye’yi alıştırmak istiyorlar. Kimi “kendi eksikliklerini bize fatura etmesinler” diyor, kimileri “onlar da partilerini daha önce kursalardı” diyerek bilinçaltını dışa vuruyor. İYİ Parti’yi haksız ve hukuksuz bir şekilde engellemek istiyorlar.”

“İYİ PARTİ SEÇİME KATILMAK İÇİN BÜTÜN ŞARTLARI TAMAMLAMIŞTIR”

“Onlar da gayet iyi biliyor ki İYİ Parti seçime girmek için bütün eksiklerini tamamlamıştır. İYİ Parti, 10 Aralık 2017 tarihinde Siyasi Partiler Kanunu’nun 36. ve Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 14. Maddesinin 4. fıkrasında belirtilen büyük kongresini yapmıştır. İYİ Parti seçimden 6 ay öncesinde yani 24 Aralık 2017 itibariyle kanunun öngördüğü sayıdan daha fazla il ve ilçe teşkilatını kurmuştur. Herkes gibi onlar da biliyor ki İYİ Parti’nin seçime katılmak için önünde hiçbir engel yoktur”.

“BU PLANLAR TUTMAZ”

“Plan, seçim tarihini öne çekip, muhalefeti hazırlıksız yakalamak, devlet imkânlarını acımasızca kullanıp, iktidarın en büyük alternatifi İYİ Parti’yi saf dışı etmekse, bu plan tutmayacaktır. Plan, seçim kararı alındıktan sonra, uyum yasalarını çıkarıp, her seferinde topu daha önce şaibeli kararlara imza atan YSK’ya atmak ise bu plan baştan sona şaibelidir.”

“MİLLET BU TEZGAHI BOZACAKTIR”

Plan, “maç başladıktan sonra kuralları değiştirmek” gibi hilelere başvurmak, “biz yapmadık YSK yaptı” gibi düzenbazlıklara başvurmak ise millet bu tuzağı hazırlayanların başına geçirecektir. Plan, milletin iradesine “sandık darbesi” yapmak ise millet bu plan sahiplerine sandıkta çok ağır bir darbe vuracaktır.16 Nisan referandumunda “mühürsüz zarf ve oy pusulası kararı” ile kanunu açıkça çiğneyip suç işleyen Yüksek Seçim Kurulu yeni bir şaibeye imza atarsa, bu kez yaptıkları yanına kar kalmayacak, bunun bedelini millet, tarih ve hukuk önünde çok ağır bir şekilde ödeyecektir.”

“AKŞENER KAZANACAK, TÜRKİYE KAZANACAKTIR”

“Bütün bu tartışmaların ötesinde liderimiz Sayın Meral Akşener yüzbinlerin imzasıyla Cumhurbaşkanlığına aday olacak ve kazanacak, İYİ Parti de seçimlere katılarak parlamentoda en güçlü şekilde temsil edilecektir. Türkiye sağlıklı, tartışmasız ve dünyaya örnek olacak bir demokratik olgunlukla bu seçime gitmelidir.”

“SEÇİME GİRECEK, DEMOKRASİYİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

“İYİ Parti kendisi için değil, birkaç kişiyi Milletvekili yapmak için değil, ülkeyi içine yuvarlandığı kısır döngüden, bunalımdan, huzursuzluktan ve umutsuzluktan kurtarmak için bu seçime mutlaka girecektir. Açıkça vadediyoruz: İYİ Parti, örselenen, yıpratılan ve ayaklar altına alınan Türk demokrasisini yeniden ayağa kaldıracak hiçbir ayrım gözetmeden herkesin özgürce yaşayacağı bir Türkiye inşa edecektir.”

Kaynak: Yeniçağ