Popüler Yeniler
Reklamlar

Mhp'den İYİ Partiye geçeceği iddia edilen isimler

CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesinin ardından bir hamle de MHP içerisinden geldi. MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, partisinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçti.

TAVIR AÇIK VE NET

Bu istifayla MHP milletvekili sayısı 35’e düşerken İYİ Parti’nin milletvekili sayısı 21’e çıktı. Referandum sürecinde ‘hayır’ oyu kullanacağını açıklayan Koçdemir, gerekçe olarak Genel Merkez’in tavrını göstermişti. Koçdemir o süreçte;

“YÖNETİM HALKTAN VE GERÇEKLERDEN UZAK”

“Bugünkü sıkıntıların sebebi-mimarı ehil ve emin olmayan, halka-realiteye uzak kadrolardır. Bunların çözüm bulma ve uygulama imkanı yoktur. Daha maddelerine geçilmeden, gelen değişiklik haberleri anayasa teklifi metninin ne kadar sağlam olduğu hakkında bir fikir vermektedir. ‘Kem alat ile kemalât’, yani ‘kötü aletlerle mükemmellik’ olmazmış. Yanlış yöntemle güzel ve doğru bir sonuç elde edilmesi de mümkün değil” açıklamasında bulunmuştu.

MHP’DEN 5 VEKİLİN İYİ PARTİ’YE GEÇECEĞİ İDDİASINDA LİSTEDE İSMİ GEÇİYORDU

22 Nisan günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, MHP’li milletvekilleriyle bir araya geldiği yemekte 5 MHP’li vekilin İYİ Parti’ye geçebileceğini söylediği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü.

Bu isimler arasında Kadir Koçdemir’de vardı. İşte o isimler;
Kadir Koçdemir, Atila Kaya, Oktay Vural, Fahrettin Oğuz Tor ve Zihni Açba.

Kaynak: sözcü , sarizeybekhaber