Popüler Yeniler
Reklamlar

Sinan Meydan'dan İsmail Kahraman'a hem de Canlı Yayında Tokat Gibi Cevap

Programın konuklarından Tarihçi yazar Sinan Meydan, 19 Mayıs kutlamalarında Atatürk’ün adını söylememek için büyük çaba sarf eden Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a sert tepki gösterdi.

Bugün iktidarı elinde tutanların Atatürk’ün bugüne getirdiği Türkiye’yi tam tersine götürmeye çalıştığını ifade eden Meydan;

‘KAHRAMAN NEDEN RAHATSIZ’

“Konuyu daha basite indirgeyerek soru sorarak gidelim. Bu topraklarda yaşayan Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında yaşayan bir insan niye Atatürk’ten rahatsız olabilir? 1911 yılında İtalyan emperyalizmi Trablusgarp’ı işgal ettiğinde bir kaç gönüllü arkadaşıyla oraya giderek Osmanlı’nın o toprak parçası kopmasın diye canı pahasına mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk’ten neden rahatsız olur?”

“KAHRAMAN NİYE RAHATSIZ OLABİLİR’

“ I.Dünya savaşına katılan, Çanakkale’de bu milletin hayatını, namusunu kurtaran bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı niye rahatsız olabilir?”

‘NEDEN RAHATSIZSINIZ, AÇIKLAYIN’

“ İsmail Karaman’a buradan bir daha soruyorum, siz Türkiye Cumhuriyeti’ni özgürlüğüne kavuşturduğu için mi Mustafa Kemal Atatürk’ten rahatsızsınız? Siz kadınlara insanlık onuruna yakışır haklar verdiği için mi rahatsızsınız? Siz benim manevi mirasım akıl ve bilim dediği için mi Atatürk’ten rahatsızsınız?” dedi.

Kaynak: sözcü , sarizeybekhaber